#1 Porozmawiajmy o naszym seksie

Planujemy ślub, wesele, podróż poślubną, mieszkanie… Jest tak wiele spraw do przegadania. A co z seksem?

Opowiedz mi swoją historię

Zacznijcie rozmowę o seksie od… poznania się ponownie. Każde z was ma za sobą pewne historie poprzednich związków i być może poprzednich doświadczeń związanych ze seksem. Spróbujcie w wolności wysłuchać drugiej osoby.

Być może wasze historie nie są nieskazitelnie czyste, ale wiele od tego czasu się zmieniło? A może nie macie za sobą żadnych poprzednich związków? Czy rodzice mówili wam cokolwiek o seksie czy to był temat tabu? Jak zaczęliście się odnajdywać w tej rzeczywistości?

Twoje a moje oczekiwania

Kiedy poznacie już swoje historie, warto żebyście opowiedzieli o waszych oczekiwaniach. Dlaczego? Dlatego, że najprawdopodobniej są one… zupełnie różne. Z czego to wynika?

Kobiety zupełnie inaczej patrzą na seks niż mężczyźni. Dla pań jest to dopełnienie relacji, wówczas kiedy zostaną już wcześniej zbudowane miłość, zaufanie, a przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Dla panów to seks jest wyrażeniem miłości, które jest dla nich bardzo ważne. Tak różne spojrzenia na seks naturalnie tworzą różne oczekiwania.

Czego potrzebujesz?

Kolejnym etapem może być proste pytanie: czego potrzebujesz? Znając swoje oczekiwania, możemy porozmawiać o naszych potrzebach. Być może są w nas wydarzenia z przeszłości, które sprawiają, że czegoś się obawiamy albo czegoś zabrakło i nadal tego potrzebujemy?

Spróbujcie być otwarci na swoje potrzeby. Być może teraz, kiedy je słyszycie, nie wyobrażacie sobie ich spełnić w najbliższym czasie, ale czy to jest powód do tego, żeby od razu powiedzieć „nie”? To dobra okazja, żeby nauczyć się mówić „na razie sobie tego nie wyobrażam, ale może w przyszłości to się zmieni”. Dawajcie sobie nawzajem nadzieję i poczucie, że potrzeby drugiej osoby są ważne.

Zadanie domowe

Bardzo ważne jest to, żebyście mieli spokojny czas na tą rozmowę i chcieli siebie nawzajem wysłuchać.

Jaka jest twoja historia dotycząca seksu? Czy ten temat pojawiał się w twoim domu? Jak ten temat pojawiał się w twoim środowisku?

Jak wyglądała twoja bliskość w poprzednich związkach? Czy chciałbyś/chciałabyś mi coś o niej opowiedzieć? Co myślisz o tym po pewnym czasie?

Jak wyobrażasz sobie seks w naszym małżeństwie? Czego oczekujesz, a czego się obawiasz?

Czego potrzebujesz w naszym seksie? Jakie są twoje marzenia i pragnienia?

Jedna odpowiedź do “#1 Porozmawiajmy o naszym seksie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.