#2 Ślubuję Ci wierność

Porozmawiajmy o nas

Wracamy do przysięgi małżeńskiej. Co to znaczy, że ślubujemy sobie wierność?

„Ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że Cię nie opuszczę aż do śmierci”

#2 Ślubuję Ci miłość

Ślubuję Ci wierność

Czy wierność to tylko brak zdrady czy może jednak coś więcej? Spróbujmy tą przysięgę przełożyć na konkret.

Ślubuję być wierną naszej relacji

Czy chcecie ślubować wierność waszej relacji? To te momenty, kiedy pamiętacie, że wasza relacja jest pierwsza, że wszystko inne odnosicie do niej.

To te chwile, kiedy masz go dosyć, ale będąc mu wierną, nie narzekasz na niego swojej koleżance. To codzienność, w której zanim zgodzisz się na weekendową wizytę rodziny albo wieczór z przyjaciółmi, konsultujesz to najpierw z nią. To decyzja o tym, na ile rodzice mają wpływ na waszą relację, a gdzie już wyznaczacie granice.

Jaką wierność waszej relacji chcecie sobie ślubować?

Ślubuję być wierną swojej decyzji

Czy chcecie ślubować wierność waszej decyzji? Jak na co dzień możemy być jej wierni?

To codzienne wybieranie drugiej osoby. To noszenie dziecka w nocy, kiedy nie może zasnąć. To zrobienie miętowej herbaty, kiedy brzuch odmawia posłuszeństwa. To otworzenie drzwi albo czuły pocałunek. Decyzji o małżeństwie nie podejmujemy raz, podejmujemy ją każdego dnia.

To trwanie przy sobie wtedy, kiedy będą problemy i trudności. Kiedy będziemy mieli odrębne zdania i niewielkie nadzieje na kompromis. To nie szukanie na siły rozwiązania, ale rozmowy i wysłuchanie siebie nawzajem. To przyjmowanie siebie z trudnościami i problemami.

Jaką wierność swojej decyzji chcecie ślubować?

Ślubuję być wierną Tobie

I na końcu, czy chcecie ślubować wierność sobie nawzajem?

To te chwile, kiedy poznajesz w pracy kolegę, który doskonale cię rozumie w wielu tematach, w których nie możesz się z nim dogadać. To te momenty, kiedy zostajemy dłużej w pracy, bo nie mamy ochoty wracać do domu i ze sobą przebywać. Kiedy przesiadujemy u mamy, bo w rodzinnym domu jest przyjemniej niż we własnym.

Zdrada to nie tylko seks, zdrada to także seks. Mogę zdradzać swojego przyszłego męża z pracą, z przyjaciółmi, z koleżanką, z kościołem, ze wspólnotą. Nie będę ślubować „nie zdradzę cię”, będę ślubować wierność, która zaczyna się w ledwo zauważalnych szczegółach.

Jaką wierność chcecie sobie nawzajem chcecie ślubować?

Jeśli szukasz wsparcia w związku, narzeczeństwie, małżeństwie zapraszamy Cię do grupy na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.