Trzy najważniejsze sprawy w 2018 roku

Porozmawiajmy o nas

Koniec roku to idealny czas na podsumowania. Co się wydarzyło? Co udało nam się zrealizować? Dla nas te trzy rzeczy były najważniejsze.

Narzeczeństwo

Po pierwsze, narzeczeństwo, czyli czas złotego pierścionka błyszczącego na palcu. Nie, nie. To był czas wielu rozmów, dylematów, kłótni, docierania się. To czas wielu wędrówek górskich, wyjazdów i powrotów. To momenty pełne pytań bez odpowiedzi. To chwile radości i smutku.

Jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

I druga strona, to przygotowywanie ślubu i wesela, o czym pisałam tutaj. To przechodzenie przez zakręty kolejnych formalności, dopinanie wielu spraw, których nie sposób dopiąć, ustalanie wielu drobnych szczegółów. To także pomoc ludzi, na których mogliśmy liczyć i za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni.

Małżeństwo

Po drugie małżeństwo, czyli czas złotej obrączki błyszczącej na palcu. Absolutnie nie. To czas poznawania siebie na nowo i docierania się. To wspólne poranki i wieczory, wspólna codzienność. To dwie szczoteczki do zębów leżące obok siebie w łazience. To kapcie ustawione w szeregu przy drzwiach. To mokre pranie i za mała kołdra.

Jak się czuję jako żona?

To takie bycie tu i teraz. To zrobienie dwóch herbat zamiast jednej. To posprzątanie łazienki. To wymiana opon z letnich na zimowe. To po raz setny nauka parkowania. To wspólne wyjście na kolację. To bukiet róż.

Camino

Po trzecie, Camino de Santiago, czyli czas złotej strzałki prowadzącej do celu. Nie tylko. To czas poznawania siebie i swoich słabości. Chwile pełne emocji: radości, smutku, złości, frustracji, bezbronności. To góry i doliny. To deszcz i słońce. To obolałe mięśnie i zmarznięte ręce.

Najważniejsza porada małżeńska

To bycie razem i osobno. Kim jestem? Kim jesteśmy? Jak zmienia nas droga? Dlaczego podczas drogi tyle spraw wydaje się błahych i małych? Jak bardzo można cieszyć się z małych rzeczy, których nie zauważamy na co dzień? Czy potrafimy zrezygnować z naszych planów?

Ten rok był rewolucją pod każdym względem. Ten rok był rewolucją w naszych sercach.

P. S. Bądź na bieżąco, znajdziesz nas na Facebooku i Instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.