Nie tylko dla wierzących: czy spotkałeś kiedyś Boga?

Porozmawiajmy o wierze

Jednym z ważnych tematów w związku jest wiara. Czy jest obecna w naszym życiu czy może to raczej zapomniany dodatek?

Czy jestem wierzący i co to dla mnie znaczy?

Na początku warto sobie nawzajem zadać pytanie, czy jesteśmy wierzący. Spróbujmy nie oceniać swoich odpowiedzi. On wierzy w Boga, ale nie w Kościół? Daj mu to powiedzieć. Ona marzy o zaangażowaniu we wspólnocie albo o wyjeździe na misję? Daj jej to powiedzieć.

To naturalne, że dla każdego bycie wierzącym oznacza coś zupełnie innego. Jeden odnajdzie się w codziennych Mszach świętych, a inny w pomocy sąsiadce. Jeden zawsze co roku idzie na pielgrzymkę, a inny w tym czasie wyjeżdża na misję, żeby komuś pomóc. Czy coś jest lepsze albo gorsze? Nie, coś jest nasze albo czyjeś.

Kim jest dla mnie Chrystus?

To kolejne ważne pytanie, które może nam uporządkować rzeczywistość. Może to ktoś daleki i nieznany? Może to ktoś do kogo mamy pretensje? A może to nasz najlepszy przyjaciel, do którego przychodzimy zawsze ze wszystkim? Bardzo dużo wynika z naszych doświadczeń życiowych, które są zupełnie różne, także z naszego wychowania.

Trzy porady papieża Franciszka dla narzeczonych

Pamiętajcie o tym, że to pytanie o ten moment życia. Może za rok będzie zupełnie inaczej? Być może wydarzy się coś, co zupełnie zmieni nasze postrzeganie Chrystusa.

Kiedy miałem świadomość Jego obecności w moim życiu?

Zastanówcie się nad tym, czy były takie momenty, kiedy mieliście poczucie, że Bóg naprawdę z Wami jest i Wam kibicuje. To czasem są drobne sprawy, udało ci się nie pokłócić z mamą albo miałeś cierpliwość do kolegi z pracy albo ktoś ci w czymś pomógł. Opowiedzcie sobie o tych sytuacjach.

Pomyślcie też nad chwilami kryzysu, kiedy najbardziej czuliście, że Go nie ma? Kiedy najbardziej się na Nim zawiedliście? Jak patrzycie na to z perspektywy czasu? Dajcie sobie prawo do tego, żeby powiedzieć „kiedy było mi ciężko, czułem się tak jakby Bóg mnie opuścił” albo „Bóg nie uleczył mojej babci z choroby”.

Dajcie sobie prawo do swoich własnych historii i wysłuchajcie ich nawzajem :).

Jeśli szukasz wsparcia w związku, narzeczeństwie, małżeństwie zapraszamy Cię do grupy na Facebooku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.