Po co nam Naturalne Planowanie Rodziny?

Większość z nas kiedy słyszy o Naturalnym Planowaniu Rodziny, myśli o tzw. kalendarzyku, czyli o metodzie „na chybił trafił”. Czy właśnie o to chodzi?

Oczekiwanie

Oczekiwanie na seks może nas wiele nauczyć. Po pierwsze, będziemy mieli w życiu wiele sytuacji, kiedy dłużej lub krócej będziemy czekać. Po porodzie, po stracie dziecka, po śmierci kogoś bliskiego, przy ciężkiej chorobie, przy zwykłym przeziębieniu.

Po drugie, oczekiwanie uczy nas miłości i cierpliwości względem drugiej osoby. To szansa, żeby pomyśleć nie tylko o swoich potrzebach, ale o potrzebach drugiej osoby, także o jej lękach.

#1 Porozmawiajmy o naszym seksie

Po trzecie, oczekiwanie jest trudne. W dzisiejszym świecie, w którym wszystko otrzymujemy od razu, dużym nieporozumieniem jest na coś czekać. Czy mamy się go podjąć, żeby dodać sobie trudu? Nie, to nie ma sensu. A co ma? Szlifowanie charakteru, wychodzenie ponad siebie dla drugiej osoby.

Tęsknota

Im dłużej nie ma między nami bliskości, tym większa tęsknota może się w nas narodzić. Pomyślcie, jak witacie ukochaną osobę, kiedy dłużej się nie widzicie? Czy tak jak na co dzień czy jednak zupełnie inaczej? Jak się pocałujecie po tygodniu, a jak po jednym dniu?

Czasami warto za sobą zatęsknić i w ten sposób obudzić nowy żar i namiętność miłości, których może by nie było w innym przypadku. Może to okazja do tego, żeby bardziej zacząć dbać o wyczekane momenty, żeby je celebrować?

Miłość

Oczekiwanie i tęsknota mogą przynieść eksplozję frustracji albo miłości. Co zrobić, żeby jednak była to miłość? Zadbać o jej pielęgnację. Co to znaczy w praktyce?

Tak naprawdę wszystko: zapewnioną opiekę nad dziećmi, wyjazd na weekend, seksowną bieliznę, dobrą kolację, fajny film, romantyczną muzykę, wspólny taniec, …

Czy NPR jest dla każdego?

Nie wiemy, czy NPR jest dla każdego, może nie? A może tak? Jest dla tych, którzy go wybiorą i spróbują wspólnie pójść tą drogą, wspierając się wzajemnie we wszelkich trudach.

5 odpowiedzi do “Po co nam Naturalne Planowanie Rodziny?”

  1. Teraz można kupić testy owulacyjne – działają na podobnej zasadzie jak testy ciążowe – badają poziom hormonów. Dzięki temu można bardzo dokładnie określić czas płodny nawet w przypadkach choroby, stresu itd.
    Kosztuje to parę zł, dostępne bez recepty. Także jest metodą j dla tych którzy mają problem z systematycznością czy zdrowiem

  2. Metody mają wiele wad. A oczekiwanie może się przeciągnąć do wielu miesięcy a jedynym powodem będzie niemożność określenia dni niepłodnych. Poza tym mierzenie temperatury samemu a jak się ma małe dzieci to dwa różne światy. I w ogóle korzystania z tych metod jak już się ma małe dziecko …. To nie jest metoda na całe małżeńskie życie.

  3. Korzystamy z NPR od 6 lat – bardzo skutecznie. Zarówno w sytuacji, gdy zapragnęłam z mężem dziecka. Również potem, gdy lekarze zakazali kolejnej ciąży. Nie zgadzam się, że bywa nieskuteczny. To zależy od znajomości własnego ciała i tego co może się „zepsuć” w cyklu kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.