Czy można zerwać zaręczyny?

Dzień za dniem wasza relacja się sypie. Nieustanne kłótnie, różnice zdań, nieporozumienia. Co dalej?

Czy kryzys to koniec?

Często dopadają nas myśli, że kryzys to koniec. Kolejny dzień, tydzień, miesiąc się nie dogadujecie, nie widzicie wyjścia z sytuacji, w której tkwicie. Ilekroć próbujecie coś zmienić, to jest tylko gorzej.

Kiedyś usłyszałam, że kryzys to szansa i zagrożenie. Szansa na to, żeby coś zmienić w relacji, żeby nastąpiła rewolucja. Zagrożenie, bo to trudny czas, który może przyczynić się do naszego rozstania. Kryzys to nie koniec, ale on może stać się jedną z przyczyn końca. Wszystko zależy od tego co z nim zrobimy.

Spróbuj sobie to wyobrazić

Jeżeli naprawdę zastanawiacie się nad tym, co z wami dalej będzie, możecie wykonać proste ćwiczenie. Spróbujcie sobie wyobrazić rzeczywistość bez siebie nawzajem.

Pomyśl, jak będziesz się czuła, kiedy nie będzie go w twoim życiu? Pomyśl, jak będziesz się czuł, kiedy nie będzie jej u twojego boku? Jakie emocje to w was wywołuje? Na ile boicie się po prostu samotności a na ile utraty konkretnej osoby?

Czy można zerwać zaręczyny?

Odpowiadając krótko, można. Narzeczeństwo to czas na utwierdzenie się w podjętej decyzji albo… odejście od niej. Może być tak, że przekonacie się o tym, że nie jesteście w stanie się na dłuższą metę dogadać. Może być tak, że zbyt wiele różnic i barier was oddzieli.

Życzymy wam odwagi podjęcia dobrej decyzji, bo każda z nich taka może być.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.