5 rzeczy, których nauczyło nas blogowanie

Z przymrużeniem oka

Ani się obejrzeliśmy, a minął dokładnie rok od kiedy założyliśmy bloga. Co się wydarzyło przez ten czas? Czego się nauczyliśmy?

Statystyki to nie wszystko

Przekonaliśmy się, że liczy się coś więcej. Tak naprawdę nasza praca częściej opiera się na krótkich wiadomościach, które dostajemy. Czasem wystarczy zwykłe „dzięki za to, co robicie” i już możemy działać dalej.

Przypomina mi się ostatnia historia. Zorganizowaliśmy na messengerze dwutygodniowe walentynki. Single, związki i małżeństwa dostają codzienne zadanie do wykonania, które pomoże im wybierać miłość. Jedno z zadań dla singli zachęcało ich do tego, żeby wybrać dłuższą drogę do domu z pracy. Wieczorem dostaliśmy wiadomość:
„Wróciłem dziś dłuższą drogą do domu. Dziwnie się potoczyła. Wyspowiadałem się i przyjąłem Komunię. Odetchnąłem. Fajne te twoje zadania. Dziękuję”.

Myślę sobie, że jeśli w ciągu kolejnego roku dostaniemy podobną wiadomość, to kolejny raz przekonamy się, że warto to robić.

Dobrze jest się spotkać

Najbardziej stresujące, ale jednocześnie najprzyjemniejsze były dla nas spotkania na żywo. Dobrze jest wyjść zza ekranu komputera, spojrzeć sobie w oczy i porozmawiać o miłości i relacjach.

Czasem nie potrzeba wiele

Przekonaliśmy się, że w internecie często nie potrzeba wiele. Czasem wystarczy zaledwie kilka słów, zdjęcie albo śmieszny obrazek. Wpis nieraz staje się impulsem do dalszych działań. Pamiętam, kiedy pisaliśmy o niepewnościach i wątpliwościach w narzeczeństwie, o tym, że to jest normalne. Potem napisała do nas jedna z czytelniczek, że chce nam za to podziękować, bo też się z tym boryka, a dzięki nam zobaczyła, że to tylko pewien etap.

Co zrobić z niepewnością i wątpliwościami?

Nasze życie jest potrzebne

No właśnie, okazuje się, że nasze proste historie mogą stawać się potrzebne. Zwykły gest, szara codzienność i szukanie w niej kolorów. Przecież wszyscy żyjemy w podobnej codzienności, w której potrzebujemy się odnaleźć. Możemy sobie nawzajem w tym pomagać.

Drodzy panowie, czasem może Wam się wydawać, że prezent dla Waszych ukochanych to musi być "nie-wiadomo-co". Jak kwiaty,…

Opublikowany przez Wybieramy miłość Czwartek, 27 grudnia 2018

Jesteśmy po tej samej stronie

Mamy takie poczucie, że każda para może inspirować do czegoś innych. Każdy związek ma swoją historię, swoje doświadczenia. Czasem wystarczy niewielki impuls, żeby zacząć opowiadać o tym, jak my tworzymy relację.

foto: Studio w Ramce Amelia Koziara

Opublikowany przez Wybieramy miłość Środa, 19 grudnia 2018

Chcielibyśmy Wam podziękować za cały miniony rok. Za to, że byliście z nami, że towarzyszyliście nam w ważnych momentach naszego życia i że chcecie iść z nami dalej. Jeżeli macie dla nas jakieś uwagi, sugestie, podpowiedzi na kolejny rok, to zostawcie je w komentarzach lub napiszcie maila na kontakt@wybieramymilosc.pl. Jesteśmy otwarci! A jeśli tylko uważacie, że robimy coś wartego uwagi, mówcie o tym innym.

Zapraszamy na naszego Facebooka, Instagrama i do grupy Wybieramy miłość. Dzięki temu możecie być z nami na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.