Nie macie dla siebie czasu? Oto 5 rozwiązań

Z przymrużeniem oka

Mija kolejny tydzień, kolejne obowiązki, a wy znowu spotkaliście się w biegu? Mamy dla Was kilka propozycji.

Nagrywanie wiadomości

Nie macie możliwości się spotkać ani porozmawiać przez telefon? Rozmijacie się w swoich obowiązkach? Zacznijcie nagrywać wiadomości.

Jak to zrobić? Macie wiele możliwości: Facebook, Whatsup albo po prostu dyktafon w telefonie i wysłanie nagrania przez maila. Początkowo możecie się czuć trochę nienaturalnie, mówiąc do telefonu lub komputera, ale to kwestia przyzwyczajenia.

Nagrywanie wiadomości buduje bliższy kontakt niż wymiana smsów lub wiadomości na Facebooku. Myślę, że o wiele milej jest usłyszeć ton głosu, chwilę milczenia, uśmiech.

Spotkajcie się w… pomocy

Twoją ukochaną czeka ciężkie kolokwium i uczy się przez cały weekend? A może twój ukochany pracuje popołudniami z domu i nie ma możliwości ruszyć się gdzieś dalej?

Jeżeli jedno z was jest zajęte, a drugie dysponuje wolnym czasem, wykorzystajcie to!

Przyjedźcie z chęcią pomocy. Może to będzie pożyczenie książek w bibliotece, może zrobienie obiadu, może posprzątanie mieszkania, a może wyjście z psem? Spróbujcie spotkać się w pomocy, w pytaniu: czego potrzebujesz? Jak mogę ci pomóc?

Spotkajcie się w… obowiązkach

Przychodzi weekend, ale każde z was ma swoje obowiązki? Jedno musi nadrobić domowe zaległości, a drugie te związane z pracą?

Możecie podarować sobie wspólny czas w różnych zajęciach. Spotkajcie się i zajmijcie się swoimi sprawami. Będziecie obok siebie, ale też ze sobą. Na pewno znajdziecie chwilę na spokojny uśmiech albo na pytanie: jak ci idzie?

W przerwie zjecie razem obiad albo wypijecie herbatę i wrócicie do swoich obowiązków.

Napiszcie list

Pamiętacie jeszcze tradycyjne listy? Pisane na papierze, wysłane w kopercie ze znaczkiem? Może brak czasu to dobra okazja do powrotu do takiej formy?

List sprawi, że zbierzecie na spokojnie myśli. Zastanowicie się nad tym, co się u was dzieje, dlaczego tak bardzo wam brakuje czasu. Będziecie mogli także wyrazić swoją tęsknotę za spotkaniami, obecnością, za drugą osobą.

Dodatkowo, te wszystkie uczucia zostaną na papierze, więc będzie można kiedyś do nich wrócić albo… napisać kolejny list?

Łapcie drobne chwile

Co to znaczy? Macie pół godziny do kolejnego obowiązku? Łapcie za telefon i wykorzystajcie ten moment na krótką rozmowę.

Twoja ukochana ma jeszcze chwilę do odjazdu autobusu? Pójdźcie na przystanek razem, zdążycie chwilę porozmawiać, złapać się za ręce, pomachać sobie na pożegnanie.

Skończyliście wcześniej pracę? Zamiast jechać od razu na zaplanowane zakupy, jedźcie po drodze do ukochanego. Nawet jeżeli zdążycie w tym czasie tylko dać mu buziaka i polecicie dalej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.