#4 Nie opuszczę Cię aż do śmierci

Porozmawiajmy o nas

Wracamy do przysięgi małżeńskiej. Co to znaczy, że nie opuszczę Cię aż do śmierci?

// Wesprzyj naszą działalność i odbierz prezent //

„Ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że Cię nie opuszczę aż do śmierci”

Aż do mojej śmierci

Czy chcecie sobie ślubować miłość, wierność i uczciwość małżeńską aż do śmierci?

#3 Ślubuję Ci uczciwość małżeńską

Śmierć to nie tylko koniec naszego życia. Śmierć to te momenty, kiedy umiera w nas egoizm. Kiedy umierają moje plany dla naszych planów. Kiedy umierają moje decyzje dla naszych decyzji. Kiedy umierają moje potrzeby dla Twoich potrzeb.

Aż do Twojej śmierci

Nie opuszczę cię aż do śmierci. Nie odejdę od Ciebie, kiedy będziesz umierać.

#2 Ślubuję Ci wierność

To te momenty, kiedy całe dnie będziesz opiekować się naszym dzieckiem. Kiedy będziesz wstawać do niego w nocy, żeby je nakarmić. Kiedy będziesz chodziła niewyspana i zmęczona. Tak zmęczona, że zapomnisz o tym, że jesteś także żoną. Kiedy stracisz pracę i nie będziesz widział sensu życia. Kiedy wszystkie problemy i trudności sprawią, że zachorujesz na depresję.

Aż do naszej śmierci

Nie odejdziemy od siebie, nawet gdy będziemy umierać.

To przysięga do której możemy wracać ilekroć czujemy, że nasza relacja całkowicie się rozjeżdża. Kolejny tydzień nie mamy dla siebie czasu. Krążymy ciągle wokół pracy i obowiązków domowych. Wieczorem marzymy tylko o śnie i nawet nie myślimy o chwili bliskości. Z tygodnia na tydzień umieramy, każde z nas z osobna, a przez to i nasza relacja.

Umieramy, ale nie opuścimy się.

Dołącz do nas i wesprzyj nasz projekt

Jesteśmy z Wami w ramach projektu „Wybieramy miłość” już prawie 4 lata i wspieramy Was w tworzeniu dobrych, głębokich i satysfakcjonujących związków. To dzięki Wam poruszamy wiele wartościowych i ważnych tematów i chcemy robić to dalej. Wielokrotnie otrzymywaliśmy od Was pełne wdzięczności słowa.

Chcemy, żeby nasza działalność była coraz szersza i coraz bardziej regularna, dlatego zapraszamy Was do wsparcia naszego rozwoju. W podziękowaniu za pomoc mamy dla Was prezenty, „Małe miłości”.

Jeśli szukasz wsparcia w związku, narzeczeństwie, małżeństwie zapraszamy Cię do grupy na Facebooku.

3 thoughts on “#4 Nie opuszczę Cię aż do śmierci”

 1. do 'MALOLATA’:
  Mówiłaś „…wlasne interpretacje, to igranie z sumieniem…”.
  Z tego mi wychodzi, że twoja interpretacja, to też igranie z sumieniem.

  Pytanie potem brzmi: Kogo interpretacje naśledować jak nie własną?
  Twoją? Przepraszam, ale wolę w tej sprawę zapytać księdza, wysłuchać jego interpretację a spróbować zrozumieć o co chodzi. Czy uda mu się tłumacząc zmienić moją interpretację. Ale na koniec i tak naśledować właśnie tą moją interpretacje, czy już zmienioną czy nie.

 2. Śmierć rozwiązuje sakrament małżeństwa Kodeks Prawa Kanonicznego mówi: Kan. 1141 – Małżeństwo zawarte i dopełnione nie może być rozwiązane żadną ludzką władzą i z
  żadnej przyczyny, oprócz śmierci.

 3. Poniewaz moja przysiega malzenska brzmiala”i ze Cie nie opuszcze az do smierci”-rozumiem,ze do mojej smierci,bo ja ja skladalam.Moj maz nie zyje od 5 lat,ale ja zyje,wiec czuje,ze przysiega nadal mnie obowiazuje.Nie brzmi ona”ze Cie nie opuszce az do Twojej smierci”,ale brzmi jak wyzej,Jest to tak oczywiste,ze wszelkie watpliwosci sa bezzasadne.Ci,ktorzy komentuja przysiege na swoja korzysc wedlug aktualnych potrzeb,powinni sie zastanowic,czy ich nowe malzenstwo w swietle wiary to nie bigamia. Tekst przysiegi jest ciagle niezmienny i obowiazuje wszystkich,a wlasne interpretacje,to igranie z sumieniem i sacrum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *