Jak ułożyć życie towarzyskie po ślubie?

Porozmawiajmy o nas

On jest towarzyski, a ona jest introwertykiem? A może to ona marzy o domu pełnym przyjaciół, a on o cichej samotni? Jak to pogodzić?

Wspólni, a osobni znajomi

Rozmowę warto zacząć od tego, żeby zastanowić się nad swoimi znajomymi: nad tym, którzy są wspólni; a którzy osobni i co to ze sobą niesie.

Na pewno dobrze jest mieć osobnych znajomych. Wtedy kobieta może w razie potrzeby spotkać się z gronem przyjaciółek, a mężczyzna z gronem przyjaciół. Relacje między kobietami i między mężczyznami układają się zupełnie inaczej.

Natomiast wspólni znajomi mogą nauczyć nas spędzania czasu razem z innymi. To z nimi zazwyczaj łączą nas wspólne wspomnienia, podobny sposób spędzania wolnego czasu, ważne historie.

Razem czy osobno?

Warto zadać sobie pytanie, czy chcemy się pojawiać razem czy osobno na różnego rodzaju spotkaniach towarzyskich. Jeżeli jedno z nas jest bardziej introwertyczne, być może nie będzie w stanie tak często uczestniczyć w spotkaniach jak drugie.

To przestrzeń na uszanowanie potrzeb drugiej osoby i na wrażliwość. Zastanówmy się, na ile jesteśmy w stanie zrozumieć jej inny (od naszego) sposób funkcjonowania.

Jak często?

Trudno jest z góry ustalić, jak często będziemy się spotykać ze znajomymi. Może być tak, że jeden miesiąc to będzie czas intensywnych spotkań, a kolejny, ze względu na różne okoliczności, będzie w dużej mierze samotny.

I tutaj ponownie, bądźmy wyczuleni nie tylko na nasze potrzeby, ale też na potrzeby drugiej osoby. Może być tak, że usłyszymy, że ostatnio za dużo się dzieje i tym razem chce zostać w domu albo odwrotnie, potrzebuje w końcu z kimś się spotkać.

Zadanie domowe

Co myślisz o moich znajomych, jak się wśród nich czujesz? Co Ci w nich przeszkadza, a co Ci się podoba?

Czy zależy Ci na tym, żebyśmy zawsze byli razem na towarzyskich spotkaniach? Jak sobie to wyobrażasz?

TUTAJ pobierzcie karty pracy.

Jakie jest Twoje życie towarzyskie? Czy często się spotykasz ze znajomymi? Jak lubisz spędzać z nimi czas?

Jak wyobrażasz sobie nasze wspólne życie towarzyskie po ślubie? Czego się obawiasz?

Chcesz przeczytać podobne wpisy? Zajrzyj tutaj:

Nie zapomnij być na bieżąco: obserwuj nas na InstagramieYoutubie Facebooku oraz dołącz do grupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.