Są narzeczonymi pomimo dzielących ich 500 km. Jak radzą sobie ze związkiem na odległość?
Zostaliśmy poproszeni, aby wskazać sposoby na jak najlepsze przeżywanie związku na odległość. Mamy nadzieję, że pomogą one wam jak najlepiej odnajdywać się w tej relacji i budować coś pięknego i wartościowego.
// Wesprzyj naszą działalność i odbierz prezent //
Telefon i Messenger
Rozwój technologiczny znacząco ułatwił życie w związku na odległość. Oczywiście wysyłanie do siebie listów jest super, o czym jeszcze będziemy pisać. Budowanie związku na odległość jedynie w oparciu o listy wydaje się jednak niemożliwe albo chociaż ekstremalnie trudne. Jak być z kimś w związku bez codziennego kontaktu? Rozmawiając przez telefon, wysyłając smsy, czy korzystając z Messengera jesteśmy w stanie pielęgnować bliskość niezbędną dla każdego związku.
Tradycyjne listy
Wspomniany wcześniej rozwój technologiczny sprawił, że coraz rzadziej wysyłamy listy. W zasadzie można powiedzieć, że to nawet plus związku na odległość. Bez wątpienia łatwiej w takiej sytuacji wysyłać do siebie listy. Gdy już weźmiemy ślub i zamieszkamy razem, będziemy mieć świetna pamiątkę!
Drobne niespodzianki
Pozornie może wydawać się, że to coś błahego lub mało ważnego, ale tak naprawdę to bardzo miłe gesty. Taka karteczka, gdy nasza ukochana osoba wraca już do domu, naprawdę mogą być przedłużeniem jej obecności. Drobne gesty miłości są bardzo ważne w budowaniu czułości w związku, również w związku na odległość.
Randki na Skype z herbatą
Możemy umówić się na randkę, nawet gdy dzieli nas 500 km! Oczywiście wiadomo, że randka przez Skype nie może zastąpić normalnego spotkania, ale w sytuacji, gdy akurat każde z nas jest w swoim domu, w innym mieście, to bardzo dobry sposób na budowanie więzi i relacji.
Tak naprawdę nie muszą to być randki wyłącznie z herbatą. Możecie zamówić sobie nawzajem coś dobrego do jedzenia i w ten sposób zadbać o siebie nawzajem.
Planowanie kolejnych spotkań
Skoro już będąc w związku na odległość, nie możemy się spotykać codziennie lub chociaż co dwa-trzy dni, warto zrobić wszystko, aby nasze spotkania były jak najlepsze. Z jednej strony ważne jest, aby w miarę możliwości załatwić wszystkie swoje obowiązki w czasie, gdy jesteśmy w naszych domach, tak abyśmy podczas naszych kilkudniowych spotkań mogli jak najwięcej czasu spędzić razem, na randkach, nie na pracy.
Z drugiej strony warto przygotować się do tego, w jaki sposób będziemy spędzać czas. Możemy poszukać ciekawych restauracji, wybrać film na wieczór, czy też zastanowić się nad innymi atrakcjami w okolicy. Wszystko po to, aby ten czas we dwoje był jak najcenniejszy i jak najbardziej wartościowy.
Oczywiście związek na odległość nie jest łatwy. Ma jednak swoje plusy, jak chociażby to, że spędzając kilka godzin w pociągu, można nauczyć się na kolokwium lub nadrobić zaległości w pracy.
Życzymy Wam wszystkim powodzenia w pracy nad relacjami i dużo miłości, niezależnie od tego, czy mieszkacie w tym samym mieście, czy na dwóch końcach Polski.
Dołącz do nas i wesprzyj nasz projekt
Jesteśmy z Wami w ramach projektu „Wybieramy miłość” już prawie 4 lata i wspieramy Was w tworzeniu dobrych, głębokich i satysfakcjonujących związków. To dzięki Wam poruszamy wiele wartościowych i ważnych tematów i chcemy robić to dalej. Wielokrotnie otrzymywaliśmy od Was pełne wdzięczności słowa.
Chcemy, żeby nasza działalność była coraz szersza i coraz bardziej regularna, dlatego zapraszamy Was do wsparcia naszego rozwoju. W podziękowaniu za pomoc mamy dla Was prezenty, „Małe miłości”.
Weronika i Piotrek prowadzą bloga Odważni i Romantyczni, szukając wspólnie sposobów na to, jak zbudować fajny związek. Pomimo dzielących 500 km od ponad dwóch lat są w szczęśliwym związku.

