#4 Mit narzeczeński: narzeczeństwo to spokojny czas bez kłótni

Z przymrużeniem oka

Czekacie na narzeczeństwo, żeby w końcu odpocząć od kłótni i nieporozumień? To kolejny mit, w który łatwo wierzymy.

Wbrew pozorom narzeczeństwo to także czas ścierania się, napięć i stresów. O co dokładnie chodzi?

// Wesprzyj naszą działalność i odbierz prezent //

Organizacja ślubu i wesela

Wszystkie formalności i kwestie organizacyjne mogą stać się punktami zapalnymi do sprzeczki. Frustrujące może być samo to, że rzeczy do zrobienia jest tak dużo. Dodatkowo, on chce tort na weselu, a ja niekoniecznie. Albo ja marzę o oczepinach, a on chciałby tego uniknąć.

#3 Mit narzeczeński: narzeczeństwo to czas na organizację wesela

Podobają nam się zupełnie inne rodzaje dekoracji. Każde z nas ma inny pomysł na muzykę na weselu. Te wszystkie różnice i nieustanne poszukiwanie kompromisów nieraz prowadzi przez wiele nieporozumień.

Nasze rodziny

Kolejnym powodem do kłótni mogą stać się nasze rodziny. Być może jesteście od nich w pewien sposób zależni i każdy członek rodziny ma inny pomysł na wasze wesele. Na dodatek bardzo chciałby wam pomóc.

Jak mądrze postawić granice rodzicom?

A może chodzi o to, że macie zbyt silną więź z rodzicami i ciężko jest wam się od nich uniezależnić? A może jest tak, że zauważacie coraz więcej problemów w przyszłej rodzinie i tego się obawiacie? To wszystko także staje się bardziej wyraźne w czasie narzeczeństwa.

On nie jest idealny!

Ostatnia sprawa to spojrzenie na naszą drugą połówkę. Jakoś tak rzadziej o nas dba. Nie wiem, kiedy ostatnio kupił mi kwiaty. Nie pamiętam już, jak smakuje jej ciasto. Nie przytula mnie, zapomniał o naszej rocznicy.

Co chwila dopadają nas sytuacje, które pokazują, że on nie jest idealny, a ona nie jest księżniczką z bajki. Okazuje się, że potrafimy się na siebie denerwować. Jesteśmy nieprzyjemni, niemili, mamy problemy, a przede wszystkim… mamy wady.

Kochani, spokojnie, to normalne! Narzeczeństwo, jak i późniejsze małżeństwo to czas ścierania się, kłótni, ale też szukania kompromisów i wspólnej drogi. Trzymamy za Was kciuki!

Dołącz do nas i wesprzyj nasz projekt

Jesteśmy z Wami w ramach projektu „Wybieramy miłość” już prawie 4 lata i wspieramy Was w tworzeniu dobrych, głębokich i satysfakcjonujących związków. To dzięki Wam poruszamy wiele wartościowych i ważnych tematów i chcemy robić to dalej. Wielokrotnie otrzymywaliśmy od Was pełne wdzięczności słowa.

Chcemy, żeby nasza działalność była coraz szersza i coraz bardziej regularna, dlatego zapraszamy Was do wsparcia naszego rozwoju. W podziękowaniu za pomoc mamy dla Was prezenty, „Małe miłości”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *