#2 Zapytaj nas o miłość. Ja chcę ślub za pół roku, on za półtora. Jak się dogadać?

Zapytaj nas o miłość

Przekonywać do wcześniejszego ślubu czy cierpliwie czekać? Jaki jest odpowiedni wiek na ślub? Ile czasu musi minąć od zaręczyn? Podsuwamy podpowiedzi.

Pytanie od czytelniczki

Ja chcę ślub za pół roku, on za półtora. Jak się dogadać? Dla mnie półtora roku to za dużo, długo jesteśmy razem. Dla niego pół to za mało, bo chce się czuć bezpiecznie finansowo. Co robić? Każda decyzja zrani któreś z nas. Ja nie chcę naciskać, on nie chce, żebym się męczyła. Głupia sprawa.

// Wesprzyj naszą działalność i odbierz prezent //

O czym tak naprawdę rozmawiacie?

Na początku, zastanówcie się nad tym, co się kryje za tymi potrzebami. Dlaczego Ty chcesz ślub za pół roku, a on za półtora? Czy chodzi tylko o bezpieczeństwo finansowe czy może kryje się za tym coś więcej? Warto ze sobą szczerze porozmawiać. Nieraz boimy się ślubu, małżeństwa, ważniejszych decyzji, ale wstydzimy się o tym powiedzieć i nie chcemy zranić drugiej osoby. Może taki dłuższy czas będzie Wam potrzebny do oswojenia lęku i świadomego podjęcia decyzji? Porozmawiajcie o tym szczerze.

Pierwsze skojarzenie ze ślubem

Dodatkowo, możecie zagrać w grę w szybkie skojarzenia. Pierwsza rzecz, pierwsza myśl, która kojarzy Ci się ze ślubem? Jestem pewna, że będziecie zaskoczeni. Może dla Ciebie to wyczekany dzień a dla niego dużo stresu? Może to Ty nie lubisz takich wielkich imprez? Może boisz się tego, jak będzie zachowywać się Twoja rodzina?

Spróbujcie w ten sposób się poznać. Tak samo możecie siebie zapytać o pierwsze skojarzenie z małżeństwem, ze wspólnym domem.

Nie ma dobrego czasu na ślub

Lepiej wyjść za mąż w młodym wieku czy później? Nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie. Myślę, że to jest bardzo indywidualna kwestia. Jedna osoba będzie wystarczająco dojrzała w wieku dwudziestu lat, inna w wieku czterdziestu. Każda decyzja podjęta w określonym czasie niesie ze sobą określone konsekwencje, które niesiemy przez kolejne lata. Mam nadzieję, że będziecie w stanie podjąć dobrą dla Was decyzję.

Jak się dogadać?

Myślę, że sama sobie zdajesz sprawę z tego, że tu nie ma idealnego rozwiązania. Nie jestem w stanie powiedzieć, jak będzie lepiej, ale chcę zwrócić uwagę na jeszcze jedną sprawę. Pamiętajcie o tym, żeby się dogadać, a nie przekonywać siebie nawzajem. To nie ma być walka na argumenty, ale spokojne rozmawianie o swoich potrzebach, lękach, pragnieniach.

Jeśli wszystkie powyższe punkty nie pomogą, zachęcam Cię / Was, udaj / udajcie się do specjalisty, który profesjonalnie Ci / Wam pomoże. To nic złego.

Dołącz do nas i wesprzyj nasz projekt

Jesteśmy z Wami w ramach projektu „Wybieramy miłość” już prawie 4 lata i wspieramy Was w tworzeniu dobrych, głębokich i satysfakcjonujących związków. To dzięki Wam poruszamy wiele wartościowych i ważnych tematów i chcemy robić to dalej. Wielokrotnie otrzymywaliśmy od Was pełne wdzięczności słowa.

Chcemy, żeby nasza działalność była coraz szersza i coraz bardziej regularna, dlatego zapraszamy Was do wsparcia naszego rozwoju. W podziękowaniu za pomoc mamy dla Was prezenty, „Małe miłości”.


Zapytaj nas o miłość

Co jakiś czas dostajemy pytania na maila: „co zrobić, jeśli…”, „jak sobie poradzić…”, „może coś nam doradzicie…”. Bardzo chętnie na nie odpowiadamy, ale chcemy stworzyć dla Was taką przestrzeń, w której będziecie mogli nam zadawać pytania, a my będziemy mogli odpowiadać na nie wpisem na blogu.

Zachowujemy pełną anonimowość pytań. Może Twoje pytanie dzieli więcej osób i nasza odpowiedź im pomoże? Nie wahaj się, napisz do nas już teraz na kontakt@wybieramymilosc.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *