#3 Zapytaj nas o miłość. Na jakie komplementy czekają mężczyźni?

Zapytaj nas o miłość

Chciałabyś nauczyć się mówić komplementy swojemu ukochanemu? Nie wiesz na co zwracać uwagę? Nie rozumiesz, dlaczego jednym przychodzi to z łatwością, a innym nie? Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do tekstu!

Pytanie od czytelniczki

Ja mam problem z komplementowaniem mojego faceta. Nie wiem, czy to leży w naturze kobiet, że ciężko jest nam mówić dobre słowa, czy to jest tylko mój problem. Oczywiście robię to – mówię komplementy – jednak często nie są one naturalne, lekkie. Wypowiadanie ich związane jest z analizowaniem każdego słowa, jakie ma wypłynąć z ust. Myślę, że warto dodać, że mój chłopak docenia i mówi mi dużo ciepłych słów, a mimo to ja mam z tym problem.Jak wypracować w sobie taką naturalność w docenianiu partnera? A także drugie pytanie… Jakich słów pragną mężczyźni?

Czemu to sprawia Ci trudność?

Na początku chciałabym zachęcić Cię do zastanowienia się nad tym, gdzie leży przyczyna. Myślałaś kiedyś o tym? Daleka byłabym od osądzania tego, co leży ogólnie (!) w naturze kobiet, bo to nijak może się mieć do Twojej sytuacji indywidualnej. Popatrz na swoją przeszłość. Czy Twoja mama mówiła komplementy Twojemu tacie? Czy miałaś w swoim otoczeniu kobiety, które mówiły komplementy mężczyznom? W jaki sposób to robiły? Jak mężczyźni na to reagowali? Jak to wspominasz? Jeśli niewiele pamiętasz, zapytaj o to swoich najbliższych.

I z drugiej strony, czy masz trudność tylko z komplementowaniem swojego ukochanego, czy może zauważasz ją także w innych relacjach? Być może to jest coś powtarzalnego, czemu warto się przyjrzeć szerzej. Jeśli nie zwracałaś na to wcześniej uwagi, zapytaj ich o to, czy słyszą od Ciebie komplementy.

Jakich komplementów potrzebuje Twój ukochany?

Nie powie Ci tego nikt inny, tylko sam zainteresowany. Na początku może Ci to się to wydawać bez sensu, ciągle pytania “czy lubisz, kiedy…” lub wprost “jakich komplementów ode mnie oczekujesz”, ale kiedy już będziesz to wiedziała, to o wiele prościej i myślę, że o wiele bardziej spontanicznie będziesz umiała go docenić w różnych kwestiach.

Jestem przekonana o tym, że wspólnie znajdziecie kilka ważnych dla niego obszarów, w których chce być zauważony. Z czasem na pewno zaczniesz mówić mu komplementy także dotyczące innych spraw. Pamiętaj, że komplementy też zmieniają się z czasem. Przykładowo, kiedy będzie Twoim narzeczonym, będziesz doceniała go za romantyczność. Mężem – za odpowiedzialność. Ojcem waszych dzieci – za troskę i miłość.

Jak wypracować w sobie naturalność w docenianiu?

Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Jeżeli początkowo będzie Ci trudno mówić komplementy, spróbuj najpierw je zapisywać. Możesz pisać ukochanemu karteczki z miłymi słowami i zostawiać w miejscach, do których często zagląda (np. do portfela). Jeżeli chcesz zmobilizować się do regularnych ćwiczeń, stwórz słoik wdzięczności. Zapisuj w nim codziennie jeden komplement, który powiedziałabyś swojemu ukochanemu. Po miesiącu podaruj mu słoik.

Być może taki eksperyment ośmieli Cię do mówienia komplementów?

Jakich słów pragną mężczyźni?

Szczerze? To nie ma żadnego znaczenia. Mogę napisać, czego zazwyczaj pragną mężczyźni, na jakie słowa się cieszą, ale to może nijak się mieć do Twojego mężczyzny. Dlatego nie chciałabym generalizować, każdy jest inny, każdy potrzebuje czegoś innego.

Trzymam kciuki za Was i za Wasze odkrycie na drodze komplementów.

Jeśli wszystkie powyższe punkty nie pomogą, zachęcam Cię / Was, udaj / udajcie się do specjalisty, który profesjonalnie Ci / Wam pomoże. To nic złego.


Zapytaj nas o miłość

Co jakiś czas dostajemy pytania na maila: „co zrobić, jeśli…”, „jak sobie poradzić…”, „może coś nam doradzicie…”. Bardzo chętnie na nie odpowiadamy, ale chcemy stworzyć dla Was taką przestrzeń, w której będziecie mogli nam zadawać pytania, a my będziemy mogli odpowiadać na nie wpisem na blogu.

Zachowujemy pełną anonimowość pytań. Może Twoje pytanie dzieli więcej osób i nasza odpowiedź im pomoże? Nie wahaj się, napisz do nas już teraz na kontakt@wybieramymilosc.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.