Żeby zbudować bliskość w związku, odpowiedzcie na te pytania

Porozmawiajmy o nas

Bliskość fizyczna jak wszystko inne w związku, to rzeczywistość, której… potrzebujemy się dopiero nauczyć. Jak to zrobić?

Co sprawia Ci przyjemność?

Myślę, że warto zacząć od prostego ćwiczenia. Przypomnijcie sobie sytuacje, w których byliście ze sobą blisko. Kiedy przytulaliście się, całowaliście się, trzymaliście się za ręce. Którą z tych sytuacji zapamiętaliście pozytywnie i dlaczego?

// Wesprzyj naszą działalność i odbierz prezent //

Może się okazać, że drobny gest drugiej osoby był dla ciebie bardzo ważny, a ona to zrobiła zupełnie przypadkiem. To pomoże wam zarówno poznać wasze potrzeby, jak i wyjść ku nim.

Co jest dla Ciebie przykre?

Podobne ćwiczenie można wykonać w drugą stronę. Jaka sytuacja była dla ciebie przykra i nieprzyjemna? Które gesty sprawiają, że nie czujesz się bezpiecznie? Na pewno były takie momenty, które ci się nie podobały, ale może nie miałeś odwagi o nich powiedzieć?

Ponownie może się okazać, że dla jednej strony to był nic nie znaczący gest, a drugiej osobie było trudno przez kilka najbliższych dni, chociaż nie chciała nic powiedzieć na ten temat. To pomoże wam pracować nad relacją także w tej kwestii, żeby wiedzieć, co może ranić i krzywdzić.

Jak chcemy sobie okazywać czułość i bliskość?

Kiedy będziecie znali wasze potrzeby i lęki, będziecie mogli dojść do tego, jak chcecie, żeby wyglądała wasza czułość i bliskość teraz. Najprawdopodobniej okaże się, że macie zupełnie inne potrzeby i oczekiwania i że rozmowa o nich oraz samo przejście do czynu to spore wyzwanie.

Nie zrażajcie się :). Wierzymy, że sobie z tym poradzicie i że znajdziecie waszą drogę do czułości!

Dołącz do nas i wesprzyj nasz projekt

Jesteśmy z Wami w ramach projektu „Wybieramy miłość” już prawie 4 lata i wspieramy Was w tworzeniu dobrych, głębokich i satysfakcjonujących związków. To dzięki Wam poruszamy wiele wartościowych i ważnych tematów i chcemy robić to dalej. Wielokrotnie otrzymywaliśmy od Was pełne wdzięczności słowa.

Chcemy, żeby nasza działalność była coraz szersza i coraz bardziej regularna, dlatego zapraszamy Was do wsparcia naszego rozwoju. W podziękowaniu za pomoc mamy dla Was prezenty, „Małe miłości”.

Jeśli szukasz wsparcia w związku, narzeczeństwie, małżeństwie zapraszamy Cię do grupy na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.