#Antyporadnik: jak skutecznie zniechęcić ją do bliskości?

Z przymrużeniem oka
Dlaczego ona nie chce się ze mną przytulać? Znowu odsunęła się, kiedy ją pocałowałeś? 

Po pierwsze: okazuj jej czułość, kiedy ma ci wiele do opowiedzenia

Wróciła z pracy cała w emocjach: szef się na nią zdenerwował; nie udało się zamknąć projektu; koleżanka w pracy była dla niej niemiła. A może ma za sobą babski wieczór i chce ci opowiedzieć wszystkie miłosne historie swoich koleżanek? Ona ma ci tyle do opowiedzenia, że nawet nie zauważa twoich drobnych gestów czułości. Ba, nawet je odrzuca, tak jakby zupełnie tego nie chciała. To oburzające!

Po drugie: zachęcaj ją do bliskości, kiedy ma za sobą ciężki dzień

Kolejny raz pokłóciła się z rodzicami, rozmawiając z nimi przez telefon. Potem spóźniła się na tramwaj, przez co była później w pracy. Tam okazało się, że ma tyle do roboty, że zostaje po godzinach. W międzyczasie wasze dziecko zwymiotowało w przedszkolu, więc trzeba było wcześniej po nie pojechać. Potem okazało się, że lodówka jest znowu pusta… Ona jest tak zmęczona i zniechęcona po całym dniu, że marzy tylko o spokojnym śnie w wygodnym łóżku. Jasne, miło mieć cię obok siebie po tylu trudnych momentach, ale tylko po to, żeby razem zasnąć.

Po trzecie: przytulaj ją, kiedy jesteście niedogadani

Wczoraj nie mogliście się dogadać w jednej sprawie, ale dzisiaj jest już nowy dzień, więc trochę o tym zapomniałeś. Mimochodem szukasz bliskości: przytulasz ją, całujesz, a spotykasz się z zupełną obojętnością. Ona cały czas pamięta wczorajszy dzień. Ba, najprawdopodobniej została w tamtych emocjach. Być może jest jej ciężko, ciągle zastanawia się, jak to rozwiązać, jak sobie z tym poradzicie. Martwi się o waszą przyszłość, o waszą relację. Nie wie, czy będziecie mogli na sobie polegać, zastanawia się, co się stanie z zaufaniem. Tak, ponownie nie myśli o bliskości. Zaskoczony?
Jakie jeszcze znacie sposoby, które skutecznie zniechęcają ją do bliskości? Dajcie znać w komentarzach!

Przeczytaj poprzednie teksty z cyklu Antyporadnik:

Nie zapomnij być na bieżąco: obserwuj nas na InstagramieYoutubie Facebooku oraz dołącz do grupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.