#Antyporadnik tylko dla mężczyzn: pierwsza randka

Z przymrużeniem oka

Nowy Rok to często nowe wyzwania, nowe znajomości i… randki. Czego lepiej nie robić na pierwszej randce?

Ciągłe mówienie o sobie

Warto powiedzieć parę zdań o sobie i w ten sposób się poznać. Warto wytłumaczyć, czym na co dzień się zajmujemy, co nas interesuje, co robimy w wolnym czasie. Ale… panowie, powstrzymajcie się od tłumaczenia budowy maszyn. Albo od wyjaśniania, co było nie tak w kodzie. Albo od opowiadania o wszystkich swoich wakacjach. Nie zapomnijcie zatroszczyć się od drugą stronę.

Spóźnienie

Przecież kwadrans studencki to nic takiego, zwłaszcza jeśli spotykasz się ze studentką. Przecież może chwilę zaczekać, jesteśmy tylko ludźmi. Przecież to tramwaj znowu się spóźnił, a nie ja wyszedłem za późno na przystanek. Przecież… Panowie, chcecie zostawić dobre wrażenie? Pojawcie się wcześniej, tak żebyście to Wy czekali na nią.

Siedzenie w telefonie

Pierwsza randka podczas ważnego meczu? Pierwsza randka, a Ty jeszcze nie zrobiłeś przeglądu prasy sportowej? Nawet nie zauważysz, że cały czas sięgasz po telefon. A tu coś tylko sprawdzę. A przypomniało mi się coś. A napiszę smsa do kolegi. A sprawdzę maila.

Nie macie dla siebie czasu? Oto 5 rozwiązań

Ani się obejrzysz, a możesz siedzieć sam przy stoliku i nagle usłyszeć „wiesz co, ja już muszę się zbierać, przypomniałam sobie coś bardzo ważnego”.

Niedbały strój

Przychodzisz na pierwszą randkę zaraz po bieganiu, bo tak akurat ułożył Ci się czas? A może zaraz po treningu na siłowni? Twój współlokator schował żelazko i nie mogłeś go znaleźć? Zapomniałeś zrobić pranie? A może wszystko naraz? Panowie, pomyślcie o tym wcześniej, żeby zachęcić a nie zniechęcić. Może warto pójść na zakupy i kupić coś specjalnie na tą okazję? A może potrzebujecie tylko wcześniej skończyć pracę, żeby zdążyć przebrać się w domu?

Opowiadanie o swojej poprzedniej miłości

Niedawno rozstałeś się z poprzednią dziewczyną i ciągle nie potrafisz sobie z tym poradzić? A może to ona cię zostawiła i nie wiesz dlaczego? Ciągle analizujesz sytuację, zastanawiasz się, czujesz się pokrzywdzony, więc postanawiasz o tym opowiedzieć.

Panowie, czy chcielibyście słuchać na pierwszej randce o byłym chłopaku drugiej strony? O pięknej historii miłości i trudnej historii rozstania? Odpowiedź nasuwa się sama 🙂

* * *

Uwaga, tekst ma charakter ironiczny i żartobliwy, ale zachęcający do myślenia.

* * *

Co jeszcze dodał_byś do powyższych punktów? Podziel się w komentarzu.

Przeczytaj poprzednie teksty z cyklu Antyporadnik:

Nie zapomnij być na bieżąco: obserwuj nas na InstagramieYoutubie Facebooku oraz dołącz do grupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.