#1 Zapytaj nas o miłość. Jak pozbyć się lęku, że po ślubie mąż przestanie się o mnie starać?

Zapytaj nas o miłość

„Po ślubie wszystko się zmieni”, „po ślubie będzie zupełnie inaczej”, „nie masz co na to liczyć po ślubie”. Jak często słyszeliście tego typu uwagi? I dlaczego im uwierzyliście?

Nie, nie znamy się na wszystkim. Nie znamy odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie wiemy, co dla każdej relacji jest dobre. Przede wszystkim znamy naszą relację, nasze schematy, nasze sposoby działania. I to na ich podstawie chcemy dzielić się tym, co mamy. Jeśli nasze pomysły Cię zainspirują, to fajnie. Jeśli nie, to nic się nie dzieje. Potraktujcie je jak luźne pomysły i propozycje.

Pytanie od czytelniczki

Co do pytań przedślubnych mam takie: jak pozbyć się lęku, obaw, że po ślubie mąż przestanie już zupełnie się o mnie starać? 

// Wesprzyj naszą działalność i odbierz prezent //

Szukaj źródła

Pytasz o to, jak pozbyć się lęku, a może najpierw warto dotrzeć do tego, skąd on pochodzi? Powodów może być wiele. Zachęcam Cię najpierw do przyjrzenia się relacjom rodzinnym, w których wyrosłaś. Może to właśnie tam zauważyłaś takie przykłady? Może Twój tata nie starał się o Twoją mamę? Rozumiem, że może być Ci z tego powodu przykro, ale pomyśl o tym, jak to wpłynęło na Twoje późniejsze myślenie.

Oswój lęk

Zanim spróbujesz walczyć z lękiem, spróbuj go poznać (znaleźć źródło) i oswoić. Daj sobie czas na to, żeby poczuć lęk. Poobserwuj trochę siebie. Zobacz, kiedy najczęściej się pojawia, czy towarzyszy Ci nieustannie, czy tylko w określonych sytuacjach. Spójrz na te sytuacje, postaraj się ocenić je jak najbardziej obiektywnie, popatrz na nie z boku. Daj sobie przyzwolenie na to, żeby się bać, potraktuj to jako ćwiczenie.

Porozmawiaj o tym z przyszłym mężem

Powiedz szczerze o tym, czego się boisz i skąd to wynika. Jeśli są jakieś przesłanki ku Twoim lękom, zapytaj o nie. Powiedz wprost: „jesteśmy ze sobą rok, a Ty przestałeś kupować mi kwiaty, choć tak bardzo je lubię. Boję się, że po ślubie nie będziesz robił mi już żadnych niespodzianek. Czy możemy o tym porozmawiać?”. Być może on też ma podobne lęki? Zapytaj go o to. Zastanówcie się wspólnie, czy znacie swoje wzajemne oczekiwania i czy chcecie je spełniać.

Jeśli wszystkie powyższe punkty nie pomogą, zachęcam Cię, udaj się do specjalisty, który profesjonalnie Ci pomoże. To nic złego.

Dołącz do nas i wesprzyj nasz projekt

Jesteśmy z Wami w ramach projektu „Wybieramy miłość” już prawie 4 lata i wspieramy Was w tworzeniu dobrych, głębokich i satysfakcjonujących związków. To dzięki Wam poruszamy wiele wartościowych i ważnych tematów i chcemy robić to dalej. Wielokrotnie otrzymywaliśmy od Was pełne wdzięczności słowa.

Chcemy, żeby nasza działalność była coraz szersza i coraz bardziej regularna, dlatego zapraszamy Was do wsparcia naszego rozwoju. W podziękowaniu za pomoc mamy dla Was prezenty, „Małe miłości”.


Zapytaj nas o miłość

Co jakiś czas dostajemy pytania na maila: „co zrobić, jeśli…”, „jak sobie poradzić…”, „może coś nam doradzicie…”. Bardzo chętnie na nie odpowiadamy, ale chcemy stworzyć dla Was taką przestrzeń, w której będziecie mogli nam zadawać pytania, a my będziemy mogli odpowiadać na nie wpisem na blogu.

Zachowujemy pełną anonimowość pytań. Może Twoje pytanie dzieli więcej osób i nasza odpowiedź im pomoże? Nie wahaj się, napisz do nas już teraz na kontakt@wybieramymilosc.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.