Czy wiesz o czym marzy Twój mąż, Twoja żona?

Porozmawiajmy o nas

Kolejny typowy dzień. Ty wstajesz wcześniej, on później. Ty jedziesz do pracy, on pracuje z domu. Spotykacie się popołudniu, wymieniacie się informacjami i idziecie spać. Czasem pójdziecie na spacer i na lody. Albo spotkacie się z przyjaciółmi. Ale raczej jest tak normalnie, tak codziennie, tak po prostu.

A gdyby tak…

Spróbować inaczej?

Wiem, wyjście ze schematu nie jest proste. Tak nam wygodniej, bezpieczniej i lepiej. Wiemy, czego się spodziewać, na co czekać, czego unikać. Kiedy i na co się zgadzać, a kiedy być przeciwnym. Jesteśmy nauczeni określonego schematu działania naszego małżeństwa.

No właśnie, być może wiesz, czy Twój mąż zapłacił rachunki, ale nie wiesz, jak się czuje i jak bardzo sfrustrowany jest pracą. Być może wiesz, kiedy idzie do dentysty, ale nie wiesz, że marzy o chwili sam na sam, bez dzieci. Być może wiesz, kiedy na konto przychodzi jego wypłata, ale nie wiesz, ile to go kosztuje?

O czym marzysz?

To pytanie, które ostatnio wybrzmiało między nami i do którego warto wracać. Może wydaje Wam się banalne, rodem wyjęte z komedii romantycznej, ale ono może nam bardzo wiele ułożyć w głowach.

Po pierwsze, to pytanie pokazuje, że widzimy swojego męża, swoją żonę i chcemy dowiedzieć się, co jemu, jej gra w sercu. Przecież nie marzymy o nowym telefonie, sukience czy fotelu. One zazwyczaj są prędzej czy później w zasięgu naszych rąk i naszych portfeli. Tymczasem marzenia są czymś o wiele większym i o wiele szerszym. One pokazują nam, kim jesteśmy, co chcemy robić, jak się zmieniamy.

Po drugie, to pytanie przypomina nam, że możemy marzyć. To nie jest tylko przywilej dzieci, które mówią o tym, co będą robiły kiedy dorosną. “Będę strażakiem”, “będę aktorką”, “będę lekarzem” – tak, Ty też możesz to powiedzieć. Możemy marzyć bardzo daleko i bardzo szeroko. Wyobraź sobie, że wygrywasz w totka, co robisz jako pierwsze? Wyobraź sobie, że możesz zostawić pracę, w której jesteś, co robiłbyś w życiu? Wyobraź sobie, że możesz pojechać gdziekolwiek tylko chcesz, gdzie pojechałbyś najpierw?

Po trzecie, to pytanie pokazuje nam, że jesteśmy w drodze. Być może na co dzień zajmujesz się czymś, co Cię nie pasjonuje, ale już zapomniałeś, że możesz to zmienić. Być może jesteś mamą, która kolejny miesiąc przez całe dnie opiekuje się dzieckiem i zapomniałaś, że nie będzie już tak zawsze. A może nie zdałaś egzaminu na studiach i myślisz, że nie uda Ci się go poprawić. Jesteśmy w drodze. To jak jest teraz, nie świadczy o tym, jak będzie kiedyś.

Po czwarte, to pytanie może zbudować między nami jeszcze większą miłość. Dlaczego? Bo ktoś w końcu nie pyta o to, co robię. Bo ktoś w końcu nie ocenia tego, jak coś robię. Bo ktoś w końcu pyta, kim jestem w głębi serca i o czym marzę. Może się nawet okazać, że marzenia na nowo Was połączą. Może chcecie założyć razem firmę? Może chcecie wspólnie zachęcać innych do małżeństwa? Może chcecie wyprowadzić się za granicę i tam poszukać Waszej drogi?

Dobrze, tylko jak to zrobić?

Wszystko zależy od tego, w jakim momencie jest Wasze małżeństwo. Jeśli: właśnie urodziło Wam się dziecko, mąż właśnie zmienia pracę, dużo się kłócicie, dawno nie rozmawialiście głębiej, to może być Wam trudno zacząć od takich górnolotnych tematów. Jak macie rozmawiać ze sobą o marzeniach, skoro nie macie na to ani czasu, ani ochoty, ani siły? Obniżcie poprzeczkę i zacznijcie od tego, jak się czujecie w obecnej sytuacji. Co jest dla Was trudne a co przynosi Wam wytchnienie? Za czym tęsknicie? Czego Wam brakuje?

Jeżeli jednak tkwicie w codziennej rutynie, bez żadnych spektakularnych rewolucji, to idealny moment na wyjście z niej i zobaczenie, co jest na zewnątrz. O czym marzysz? Jakbyś mógł zrobić wszystko, co chcesz, to co byś zrobił jako pierwsze? Jaka jest Twoja praca marzeń? Jakie jest Twoje wymarzone miejsce na ziemi? Pytania o marzenia się nie kończą.

Czy wiesz o czym marzy Twój mąż? Czy wiesz o czym marzy Twoja żona? Spróbujcie się dowiedzieć i poznać się na nowo.

Chcesz wesprzeć naszą działalność? Nie zapomnij dołączyć do nas na:

  • facebooku: to tutaj informujemy o kolejnych wpisach, publikujemy przypominajki dla narzeczonych i dzielimy się naszym życiem
  • instagramie: to tutaj raz w tygodniu publikujemy #chwiledlarelacji oraz dzielimy się swoją codziennością

A jeśli chcesz, to zawsze możesz do nas napisać na kontakt@wybieramymilosc.pl. Będzie nam miło Ciebie poznać i posłuchać o tym, jak na co dzień wybierasz miłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.