Jak przerwać rutynę w związku?

Porozmawiajmy o nas

Marzysz o tym, żeby coś się zmieniło, ale nie wiesz, jak przerwać rutynę w związku? Pamiętam te wszystkie momenty, kiedy mój mąż mówił: dzisiaj zróbmy inaczej. Albo nawet nie mówił, ale od razu robił. Pojawiał się we mnie lekki niepokój. Przecież zawsze było właśnie tak, nigdy tego nie zmienialiśmy. Można na to spojrzeć z dwóch stron.

Czy istnieje dobra rutyna?

Gdzie jedziemy na spacer? Co jemy na obiad? Który serial oglądamy do kolacji? W którą planszówkę dziś zagramy? Gdzie pójdziemy na randkę? To pytania, na które często odpowiadamy: “tam, gdzie zwykle” lub “to, co zwykle”. I to wcale nie musi być nic złego, do pewnego momentu.

Potrzebujemy mieć określoną ilość spraw “to, co zwykle”, żeby czuć się bezpiecznie, żeby mieć poczucie, że wszystko jest na swoim miejscu. Dobra rutyna przeplata się z codziennymi nawykami. Bo to one budują nasze wspomnienia na lata, o których będziemy później myśleć i do których będziemy wracać. To, że ona zawsze pije do śniadania kawę z mlekiem i miodem, a on po prostu czarną kawę. To, że ona kocha kwiaty, a on lubi ciepłą bagietkę.

Dobra rutyna jest elementem, który sprawia, że każdy w relacji czuje się jak w domu. Dzieci zawsze o 17:00 czekają na tatę, który pojawia się wtedy w drzwiach. Żona zawsze czeka na ciche “dobranoc” i pocałunek. Mąż zawsze czeka na przytulenie rano, jeszcze zanim cały dom się obudzi. To taka rutyna, która nam się nie nudzi, która służy miłości.

Jak przerwać rutynę, która przeszkadza?

Jestem przekonana, że w każdym związku przychodzą takie momenty, kiedy oboje lub jedno z nas stwierdza: mam dość rutyny. Nudzi mnie to, że ciągle chodzimy do tej samej ulubionej restauracji albo to, że nasz poranek z dziećmi codziennie wygląda tak samo albo to, że mąż kupuje mi zawsze czerwone różne. Albo…

To naturalne, że z czasem zmieniają się nasze preferencje i potrzeby. Wiele spraw może nam się znudzić, stracić barwy. To naturalne, że potrzebujemy zmiany i pewnego odnowienia. Wtedy przychodzi czas na przerwanie rutyny, która po prostu nam nie służy.

Jak to zrobić? Przeczytaj poniżej.

Jak przerwać rutynę, pobudzić miłość i wyluzować?

Wystarczy, że dołączysz do wyzwania Dwutygodniowe Walentynki, które tematycznie skupiają się wokół pobudzenia na nowo miłości i wyluzowania. Wszyscy wiemy, że ten rok był specyficzny. Wiele czasu spędziliśmy w domu, musieliśmy pogodzić życie rodzinne z życiem zawodowym. Towarzyszyły nam różne emocje: od lęku, przez frustrację, po zwykłe zmęczenie.

Mieliśmy w sobie wiele pytań: ile to jeszcze potrwa? Co dalej? Czemu straciłam pracę? Czemu nie mogę rodzić z mężem? Czemu muszę pracować z dziećmi na głowie? Czemu nauczanie zdalne wygląda tak a nie inaczej? To nie dziwne, że jesteśmy zwyczajnie zmęczeni. Dlatego tak bardzo nam zależy, żeby na początku tego roku “odświeżyć” nasze relacje, zrobić coś inaczej, odetchnąć.

Dołącz do Dwutygodniowych Walentynek

Zapraszamy Was do 14-dniowego darmowego wyzwania, które pomoże Wam na nowo się w sobie zakochać i… trochę wyluzować. Na czym dokładnie ono będzie polegało i jak zapisać się do wyzwania?

  • zapisz się na newsletter, nie zapomnij zaznaczyć zgody na przetwarzanie danych osobowych
  • zamknięcie zapisów następuje w piątek, 29 stycznia o północy (potem nie będzie już możliwości dołączenia)
  • w weekend 30-31 stycznia otrzymasz mailem 14 zadań do wydrukowania, pocięcia (jedno zadanie = jedna kartka) oraz stworzenia dla nich odpowiedniego miejsca (nie zaglądajcie do zadań!)
  • odpowiednie miejsce to może być po prostu słoik albo kalendarz walentynkowy
  • wyzwanie trwa od 1 do 14 lutego
  • każdego dnia razem z Wami na Instagramie będę odkrywać kolejne zadanie walentynkowe, opowiadać trochę o nim, zachęcać Was do działania lub tłumaczyć szerzej, o co chodzi
  • jeżeli boicie się, że nie znajdziecie czasu na zadania, to spokojnie, nie potrzebujecie go tak dużo, będzie też czas na refleksje i na większe działanie po mojej stronie
  • ALE jeśli nie zdążycie zrobić jakiegoś zadania, to nic się nie dzieje, możecie później do niego wrócić
  • wyzwania są dla każdej pary, niezależnie od stażu relacji ani czegokolwiek 😉

Nie ma już możliwości zapisu do wyzwania, zapraszamy za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.