“My już się nie kochamy”. Co teraz?

Porozmawiajmy o nas

Obok Was przechodzi para: trzymają się za ręce, uśmiechają się, co chwila się przytulają. Bardzo szybko myślicie “już nie pamiętam, jak to jest” albo “eh, kiedyś to było”? Potem przychodzi najgorsza myśl: my już się nie kochamy. Co dalej?

My już się nie kochamy: czemu w to uwierzyliście?

Czasem ni stąd ni z owąd w naszej głowie pojawia się myśl: my już się nie kochamy. Pierwsza, druga, setna kłótnia. Zmęczenie opieką nad dziećmi i codziennymi obowiązkami. Mija dzień za dniem, kolacja za kolacją, weekend za weekendem. Powoli utwierdzamy się w przekonaniu, że miłość między nami znikła a może nigdy nie istniała? Nie ma już spontanicznych randek, bukietów kwiatów, wyjść do kina. Za ręce trzymamy już tylko dzieci, a nie siebie nawzajem. Jest zupełnie inaczej niż wcześniej.

Jak to się stało, że uwierzyliście temu głosowi? Jak Was przekonał do tego, że nic już Was nie łączy? Kto to zrobił? Chcę Wam napisać, że to nie jest prawda. Wasza miłość jest w innym momencie niż dwa miesiące od poznania. To normalne i naturalne. Być może przechodzicie trudniejszy czas i nie jest łatwo Wam się dogadać, ale tak nie będzie zawsze. Jeśli o to zadbacie.

My już się nie kochamy: jak to zrobiliście?

Jak to się stało, że przestaliście chodzić na randki? Czemu w miejsce czułych smsów, pojawiły się tylko zdawkowe “kup chleb” albo “odbierz dzieci z przedszkola”? Dlaczego kładziecie się spać bez ani jednego czułego słowa? Kiedy ostatnio powiedzieliście “kocham Cię” albo “dziękuję, że mi pomogłeś”?

Chcę Wam napisać, że Wasza relacja jest w Waszych rękach. Tak, to Wy sprawiliście, że uwierzyliście w to, że się nie kochacie. To Wy się od siebie oddaliliście, zapominając o różnych pozornie drobnych sprawach albo spychając je na wieczne “później”. Ale… dobra wiadomość jest taka, że też Wy możecie sprawić, że z powrotem będziecie potrafili na głos powiedzieć: my się naprawdę nadal kochamy. Jestem przekonana, że bardzo za tym tęsknicie i na to czekacie.

Jak to zrobić? Skorzystajcie z poniższych sposobów, ale jeżeli żaden z nich nie przypadnie Wam do gustu, szukajcie dalej, nie poddawajcie się.

5 sposobów, jak pokochać się na nowo

Przypomnijcie sobie Wasz ślub

Jeśli tylko macie możliwość, załóżcie suknię i garnitur, włączcie piosenkę z pierwszego tańca i spróbujcie odtworzyć kroki. Obejrzyjcie zdjęcia, włączcie film z Waszego ślubu. Przypomnijcie sobie ten dzień krok po kroku. Warto wracać do dobrych wspomnień, bo to one pielęgnują w nas miłość i pomagają ją odświeżać. Ta para wpatrzonych w siebie oczu to Wy, naprawdę. Macie to nadal w sobie, tylko potrzebujecie to odnaleźć na nowo.

Spróbujcie seksu z zawiązanymi oczami

Brzmi dziwnie, prawda? Taki niekonwencjonalny sposób może zupełnie zmienić nasze podejście. Do seksu też można się przyzwyczaić, tak jak do wszystkiego innego. Dlatego warto szukać na niego nowych sposobów i urozmaicać. Kiedy nie widzimy, bardziej skupiamy się na dotyku. Spróbujcie tego pomysłu, jeżeli oboje czujecie się w nim bezpiecznie i komfortowo. Jeśli nie, to nie zmuszajcie się na siłę.

Napiszcie 10 powodów, dlaczego się nawzajem wybraliście

Co sprawiło, że byliście zauroczeni drugą osobą? Jak to się stało? Pamiętacie najpiękniejszy komplement i najlepszy moment? Co Cię w niej urzekło? Co Cię w nim pociągnęło? Wypiszcie 10 powodów, przeczytajcie je sobie nawzajem i porozmawiajcie o nich. Warto ponownie poszukać tego, co nas urzeka, w czym druga osoba nas pociąga i dlaczego chcemy nadal wybierać się każdego dnia.

Zróbcie dzień niespodzianek

Umówcie się, że w jeden dzień Ty zrobisz mu niespodziankę, a w drugi on Tobie. To nie muszą być wielkie rzeczy i kosztowne prezenty. Możecie wybrać się w fajne miejsce na spacer albo obejrzeć miły film. Ważne jest to, żeby druga osoba poświęciła czas na przygotowanie czegoś. Jeżeli ktoś z Was nie lubi niespodzianek, to możecie wspólnie ustalić, co chcielibyście robić. Na pewno jest coś takiego, o czym marzycie, ale dotychczas nie mieliście na to czasu albo nie było okazji. Wykorzystajcie to!

Napiszcie list od Was z przeszłości do Was dzisiaj

Przypomnijcie sobie, jak było dawniej. Wtedy, kiedy to Wy byliście zapatrzoną w siebie parą. Potem napiszcie razem list do Was dzisiejszych. O czym chcielibyście sobie przypomnieć? Co chcielibyście przekazać? Warto wrócić myślami do przeszłości. Przypomnieć sobie tamte chwile, miejsca, spotkania, uczucia. Może tamta zakochana para z przeszłości tchnie miłość w Waszą teraźniejszość i przyszłość?

Jeżeli żaden z powyższych sposobów nie jest dla Was, to nic. To nie znaczy, że Wasza sytuacja jest bez wyjścia. To nie znaczy, że nie możecie pokochać się na nowo. Spokojnie, potrzebujecie znaleźć sposób, który pasuje do Waszej sytuacji życiowej. Jestem przekonana, że Wam się uda. Jeśli chcecie podzielić się tymi sposobami, zostawcie komentarz, a być może pomożecie w ten sposób innym w podobnej sytuacji?

Chcecie przeczytać podobne wpisy? Zajrzyjcie tutaj:

Nie zapomnijcie być na bieżąco: obserwuj nas na InstagramieYoutubie Facebooku oraz dołącz do grupy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.