Czy kłótnie są potrzebne? Oto 5 dowodów

Porozmawiajmy o nas

Czy kłótnie zawsze są złe? Czy prowadzą tylko do żalu i pretensji? Czy może chodzi o coś innego?

Otwartość

Może się okazać, że kłótnia sprawi, że w końcu otwarcie ze sobą porozmawiamy. Co nam nie pasuje? O co mamy do siebie żal i pretensje? Dlaczego czujemy się zranieni? A przede wszystkim, jak możemy to naprawić? Czego potrzebujemy?

// Wesprzyj naszą działalność i odbierz prezent //

To może być dobra okazja do dalszej spokojnej rozmowy, która przyniesie konkretne rozwiązania.

Krok do przodu

Kojarzycie ciche dni? Albo zasłanianie się niezliczonymi obowiązkami domowymi? Czasem, aby uniknąć szczerej rozmowy, jedynie wymieniamy między sobą informacje. Kto zrobi zakupy, kto odbierze dziecko z przedszkola, kto zrobi obiad.

Kłótnia może sprawić, że pójdziemy krok do przodu w naszej relacji. Kłótnia może pomóc nam rozmawiać.

Oczyszczenie atmosfery

Kłótnia pomimo tego, że początkowo jest nieprzyjemna, tak naprawdę może doprowadzić do oczyszczenia atmosfery. Kiedy pozbędziemy się już emocji, wyrazimy je, będziemy mogli spojrzeć na sytuację między nami zupełnie inaczej.

Może okaże się, że nie było o co się kłócić? A może kłóciliśmy się o coś prozaicznego, a chodziło o coś poważniejszego?

Emocje

Kłótnie uczą nas wyrażania emocji i pokazują nam, jak te emocje na siebie nawzajem oddziałują. Które moje słowa cię ranią, a które jestem w stanie znieść i przyjąć? Jak mogę mówić ci uwagi? Jak mogę zachęcić cię do zmiany?

#antyporadnik: jak skutecznie zniechęcić go do rozmów?

Warto poznać nawzajem swoje poziomy emocji, w których na co dzień funkcjonujemy. Może jedno z nas jest bardziej wybuchowe, a drugie dusi w sobie emocje? Dlaczego tak się dzieje?

Szczerość

Kłótnia to dobra okazja do prawdziwej szczerości. Czy jesteśmy w stanie sobie na nią pozwolić? I przede wszystkim, czy jesteśmy w stanie ją przyjąć? Co rozumiemy przez szczerość?

Czy możemy sobie powiedzieć coś wprost, czy raczej musimy uważać na słowa? Czy pojawia się w naszych rozmowach pytanie „czy mogę być z tobą szczery?” Czy chcemy być ze sobą szczerzy?

A jak to jest z Waszymi kłótniami? Czy są dla Was potrzebne? Dajcie znać w komentarzach.

Dołącz do nas i wesprzyj nasz projekt

Jesteśmy z Wami w ramach projektu „Wybieramy miłość” już prawie 4 lata i wspieramy Was w tworzeniu dobrych, głębokich i satysfakcjonujących związków. To dzięki Wam poruszamy wiele wartościowych i ważnych tematów i chcemy robić to dalej. Wielokrotnie otrzymywaliśmy od Was pełne wdzięczności słowa.

Chcemy, żeby nasza działalność była coraz szersza i coraz bardziej regularna, dlatego zapraszamy Was do wsparcia naszego rozwoju. W podziękowaniu za pomoc mamy dla Was prezenty, „Małe miłości”.

Przeczytaj podobne wpisy:

Nie zapomnij być na bieżąco: obserwuj nas na InstagramieYoutubie Facebooku oraz dołącz do grupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.